Pamiętasz powódź ’97? Przekaż nam swoje wspomnienia

Pamiętasz powódź ’97? Przekaż nam swoje wspomnienia

Szanowni Państwo!

W związku z przypadającą w 2027 r. 30 rocznicą powodzi z 1997 r. zwracamy się do Państwa z apelem o zachowanie pamięci tamtych wydarzeń. Farmaceuci odegrali wówczas kluczową rolę w niesieniu pomocy poszkodowanym – często w wyjątkowo trudnych warunkach, z narażeniem własnego zdrowia.

Dolnośląska Izba Aptekarska pragnie zebrać i zachować świadectwa tamtych dni. Prosimy farmaceutów, techników farmaceutycznych oraz pracowników aptek o przekazanie wspomnień, fotografii, dokumentów i innych materiałów związanych z pracą podczas powodzi. Wszystkie pamiątki zostaną zeskanowane, a oryginały pozostaną u Państwa.

Z chętnymi osobami pragniemy także przeprowadzić wywiady, które będą stanowiły podstawę dla publikacji o wydarzeniach z 1997 r.

Prosimy o kontakt niezależnie od tego, czy Państwa apteki znalazły się w strefie zalania, czy działały jako apteki dyżurujące.

Prosimy o kontakt: i.podolec@dia.oia.gov.pl