Farmaceuci Ukrainie – cykl webinarów edukacyjnych dla farmaceutów

Farmaceuci Ukrainie – cykl webinarów edukacyjnych dla farmaceutów

Dolnośląska Izba Aptekarska zaprasza do udziału w cyklu webinarów edukacyjnych oraz live’ów na Instagramie dla farmaceutów w ramach akcji charytatywnej “Farmaceuci Ukrainie”. Wydarzeniom będzie towarzyszyła zbiórka wspierająca organizację i działalność mobilnych punktów pomocy farmaceutycznej dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Wpłata jest dobrowolna. Pomagaj i zyskuj wiedzę!

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/pomoc-ukrainie-farmaceuci-org/s/farmaceuciukrainie

Do Polski ze wschodu codziennie trafiają tysiące Ukraińców – w większości są to matki z małymi dziećmi oraz seniorzy. Przybywają wyczerpani, często z ograniczonym do minimum bagażem, w którym nie zawsze znalazło się miejsce dla leków lub… nie było czasu ich spakować. Potrzebują fachowego wsparcia w drobnych dolegliwościach, które pojawiły się w czasie trudnej podróży czy przyjęcia doraźnie leku z mobilnej apteczki, ale również informacji, jak dalej leczyć choroby przewlekłe czy gdzie zgłosić się po receptę. W tym wszystkim mogą pomóc wiedzą i umiejętnościami farmaceuci, dlatego ich obecność w punktach recepcyjnych jest tak potrzebna. Wspieramy tworzenie miejsc, w których nasi koledzy i koleżanki będą w stanie realnie i mądrze pomagać uchodźcom.

Do projektu „Farmaceuci Ukrainie” dołączyło wielu znanych i cenionych farmaceutów, którzy podzielą się swoją wiedzą na szczególnie bliskie im zawodowo tematy. Z programem wykładów, prelegentami i linkiem do zbiórki można zapoznać się na stronie farmaceuciukrainie.pl.

Patronat nad akcją objęły Dolnośląska Izba Aptekarska, Śląska Izba Aptekarska, Gdańska Okręgowa Izba Aptekarska i Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska.

Pierwsze spotkanie webinarowe w ramach cyklu “Farmaceuci Ukrainie” odbędzie się w środę, 23 marca 2022 r. o godz. 19.00.

Formularz rejestracyjny:

https://slaskaoia.clickmeeting.com/farmaceuci-ukrainie/register

Prelegentkami w trakcie szkolenia będą farmaceutki: Paulina Dmochowska, Natalia Wrzosek oraz Paulina Front.

Za udział w webinarze będzie można w sumie otrzymać 6 punktów “miękkich” (po 2 punkty z OIA Katowice, Wrocław, Zielona Góra). Warunkiem otrzymania punktów jest pozytywne rozwiązanie testu do szkolenia, który będzie dostępny w portalu www.szkolenia.katowice.oia.pl

Harmonogram spotkania:

 • Paulina Dmochowska “Świadoma zgoda pacjenta w badaniach klinicznych – dokument i proces

  Opis:

  Dla pacjenta, który ma rozpocząć udział w badaniu klinicznym proces uzyskania informacji o badaniu od lekarza i w oparciu o pisemną informację jest kluczowy w celu podjęcia świadomej decyzji. Podczas wykładu przybliżę, jak powinien wyglądać proces świadomej zgody i w jaki sposób zapewnione jest, że uzyska on wszystkie niezbędne informacje w obiektywny sposób.

 • Natalia Wrzosek “Prawo pacjenta do poszanowania godności i intymności w aptece”

  Opis:

  Wykład dotyczyć będzie ważnego zagadnienia, jakim są prawa pacjenta w kontekście poszanowania prawa pacjenta do intymności i godności w aptece. Zostaną przytoczone wyniki badań przeprowadzonych w Polsce i na świecie, jak również przedstawiona zostanie analiza stanu prawnego w tym temacie.

 • Paulina Front “Szczepienia w aptekach od A do Z”

  Opis:

  Pierwszym krokiem do wdrażania usług w aptekach są szczepienia. Zaczęło się od szczepień przeciwko COVID-19, a obecnie farmaceuci mogą szczepić również na grypę. Już tej jesieni zbliża się kolejny sezon szczepień ochronnych. Zastanawiasz się jak przygotować aptekę do wykonywania szczepień ochronnych? Jak zamówić szczepionki, jak pracować z pacjentem, o co pytać i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo? Na te oraz inne pytania odpowie mgr farm. Paulina Front.

Serdecznie zapraszam do udziału i włączenia się w akcję zbiórki:

https://zrzutka.pl/pomoc-ukrainie-farmaceuci-org/s/farmaceuciukrainie

Z poważaniem

mgr farm. Marcin Repelewicz

Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej DIA we Wrocławiu