Komunikat Głównego Inspektora Farmaceutycznego

Komunikat Głównego Inspektora Farmaceutycznego

Komunikat GIF w sprawie nowych regulacji dotyczących podmiotów uprawnionych do nabywania produktów leczniczych w hurtowniach farmaceutycznych.

W związku z wejściem w życie z dniem 21 maja 2022 r. rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 kwietnia 2022 r. w sprawie podmiotów uprawnionych do zakupu produktów leczniczych w hurtowniach farmaceutycznych (znowelizowanego rozporządzeniem z dnia 18 maja 2022 r., które wchodzi w życie w tej samej dacie oraz z uwagi na pojawiające się wątpliwości co do zasad prawidłowego stosowania niektórych jego przepisów Główny Inspektor Farmaceutyczny opublikował przedmiotowy komunikat.

Komunikat znajduje się pod poniższym linkiem.

Komunikat Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia 23 maja 2022 roku – Główny Inspektorat Farmaceutyczny – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Materiały:

Komunikat​_Głównego​_Inspektora​_Farmaceutycznego​_z​_dnia​_23​_maja​_2022​_roku.pdf 0.13MB

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 kwietnia 2022 r. w sprawie podmiotów uprawnionych do zakupu produktów leczniczych w hurtowniach farmaceutycznych

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 maja 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie podmiotów uprawnionych do zakupu produktów leczniczych w hurtowniach farmaceutycznych