Kurs języka migowego dla farmaceutów

Kurs języka migowego dla farmaceutów

Szanowni Państwo

Dolnośląska Izba Aptekarska we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Rozwoju PITAGORAS zaprasza farmaceutów do wzięcia udziału w kursie polskiego języka migowego (PJM) na każdym z trzech poziomów zaawansowania, trwającym 60 godzin lekcyjnych.

Kursy odbywają się w średnio raz w tygodniu po południu (np. od 16.00 do 20.00). Kurs kończy się egzaminem i certyfikatem, ale osoby które nie chcą do niego przystępować otrzymają zaświadczenie. Ze względu na pandemię COVID-19 kurs prowadzony jest w formie wideokonferencji przy użyciu programu ZOOM, co pozwala oszczędzić czas i środki, a  jak praktyka pokazała jest bardzo efektywny. Obecnie istnieje możliwość uzyskania indywidualnego dofinansowania do kursu języka migowego PJM do 90%.

Koszt kursu/etapu od jednej osoby wynosi 900,00 zł, ale można uzyskać dofinansowanie z PFRON. Dofinansowanie do kursu w województwie dolnośląskim wynosi do 90% ceny kursu (może być mniejsze), co dla uczestnika oznacza zaledwie wydatek w wysokości ok. 90,00 zł. Dofinansowanie może uzyskać każda osoba, która ma kontakt z osobami z trudnościami w komunikowaniu się (niekoniecznie głuchymi), a farmaceuci mają taki kontakt bardzo często. Osoby głuche bardzo często słabo czytają i piszą.  Zdarza się, że głuchy ma problem z odczytaniem nazw leków otrzymanych na kartce od lekarza.

Wnioski należy przesłać do Stowarzyszenia Rozwoju PITAGORAS celem sprawdzenia na adres poczty elektronicznej: jezykmigowy@pitagoras.org.pl , a po weryfikacji oryginał przesłać do PFRON.

[Oddział Dolnośląski PFRON ul. Szewska 6/7, 50-053 Wrocław]

Wnioski należy przesłać do nas jak najszybciej, a najpóźniej do 31.01.2022, ponieważ PFRON ma ograniczone środki i liczy się kolejność zgłoszeń.

Pomagamy w wypełnieniu wniosku. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Informacje o kursach: https://www.pitagoras.org.pl/wniosek-pfron-kursy

Poniżej znajduje się wniosek o dofinansowanie.

Z poważaniem,

Piotr Krupa – Stowarzyszenie Rozwoju PITAGORAS

Tel. kom. 782 568 450

 

Pliki do pobrania