Lista szpitali, w których personel placówek medycznych – w tym aptek – będzie szczepiony przeciw COVID-19

Lista szpitali, w których personel placówek medycznych – w tym aptek – będzie szczepiony przeciw COVID-19

W tzw. szpitalach węzłowych, których jest w Polsce 509, będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek.

Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego.

Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego (w tzw. okresie „0”), zorganizują i przeprowadzą szpitale węzłowe (w każdym województwie), należące m.in. do sieci szpitali PSZ.

WAŻNE: Część szpitali zadeklarowało zaszczepienie tylko swojego personelu. Te szpitale nie są ujęte, jako szpitale węzłowe.

W szpitalach węzłowych zostanie zaszczepiony personel tych szpitali, ale także innych jednostek, w tym aptek.

Do 20 grudnia br. szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym.

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej we Wrocławiu.

Lista szpitali : Szpitale_węzłowe

W celu zgłoszenia chęci zaszczepienia przeciw COVID-19 prosimy o kontakt telefoniczny z najbliższym ze względu na Państwa lokalizację szpitalem węzłowym.

Zostaną tam przekazane Państwu informacje o procedurze rejestracji w danej jednostce i przekazania stosownych dokumentów niezbędnych do zlecenia szczepienia.

Szczepieniami objęty będzie personel fachowy aptek (farmaceuci, technicy farmaceutyczni) jak również personel niemedyczny (pomoc apteczna, pracownicy administracyjni apteki, etc.)

 

Źródło : https://www.gov.pl/web/zdrowie/znamy-szpitale-w-ktorych-bedzie-szczepiony-personel-placowek-medycznych

Źródło : https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/znamy-szpitale-w-ktorych-bedzie-szczepiony-personel-placowek-medycznych,7876.html

Pliki do pobrania