Międzynarodowy Program Staży dla farmaceutów. Rozpoczęcie rekrutacji 2021

Międzynarodowy Program Staży dla farmaceutów. Rozpoczęcie rekrutacji 2021

Drodzy Farmaceuci, Koleżanki i Koledzy, jest mi niezmiernie miło poinformować, że już po raz czwarty polscy farmaceuci będą mieli możliwość pogłębiania specjalistycznej klinicznej wiedzy w hiszpańskich uniwersyteckich aptekach szpitalnych w ramach Międzynarodowego Programu Staży Zawodowych dla polskich farmaceutów organizowanego przez Naczelną Izbę Aptekarską we współpracy z Sociedad Española de Farmacia Hospitalaria.

Podczas realizacji dotychczasowych edycji, program umożliwił jedenastu farmaceutom – kierownikom aptek szpitalnych, doktorom nauk farmaceutycznych oraz młodym magistrom farmacji interdyscyplinarne, praktyczne szkolenia z zakresu m.in konsultacji pacjentów na oddziale, terapii monitorowanej stężeniem leku we krwi czy racjonalnej antybiotykoterapii w szpitalu. Pragnę podkreślić, że śladem innych europejskich państw rola farmaceuty szpitalnego i klinicznego w polskim systemie ochrony zdrowia musi ulec przeobrażeniu. Zmiana postrzegania zadań farmaceuty w szpitalu jest konieczna, jednak bez odpowiednich wzorców zdecydowanie trudna do osiągnięcia.

W związku z rozpoczynającą w dniu 9 grudnia br. rekrutacją do kolejnej edycji programu gorąco zachęcam do aplikacji farmaceutów chcących rozwijać w praktyce kompetencje zawodowe z zakresu farmacji szpitalnej i klinicznej. Pozytywne opinie uczestników poprzednich edycji oraz nowe aktywności, które realizują na rzecz pacjentów po powrocie do Polski, świadczą o tym, że wyjazdy szkoleniowe stanowią ważny punkt edukacyjnej mapy, a także są inspiracją do wprowadzania zmian.

Życzę wszystkim aplikującym farmaceutom powodzenia w tegorocznej rekrutacji.

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie: https://www.nia.org.pl/staze-dla-farmaceutow/

Link do filmu promocyjnego: https://www.youtube.com/watch?v=ePXYp-Rvr9g&ab_channel=NaczelnaIzbaAptekarskaWarszawa