Międzynarodowy program staży dla farmaceutów | Rozpoczęcie rekrutacji 2022

Międzynarodowy program staży dla farmaceutów | Rozpoczęcie rekrutacji 2022

Szanowni Państwo,

W związku z rozpoczynającą się 25 listopada br. rekrutacją do V edycji Międzynarodowego Programu Staży dla Farmaceutów organizowanego przez Naczelną Izbę Aptekarską we współpracy z Sociedad Española de Farmacia Hospitalaria, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie w rozpropagowaniu informacji o rekrutacji wśród farmaceutów zrzeszonych w Państwa Okręgowych Izbach Aptekarskich.

Jestem przekonana, że w obliczu tak dynamicznie toczących się zmian legislacyjnych, w tym wejścia w życie 16 kwietnia br. ustawy o zawodzie farmaceuty, która zdefiniowała opiekę farmaceutyczną jako świadczenie zdrowotne i jednoznacznie określiła rolę farmaceuty szpitalnego i klinicznego w systemie ochrony zdrowia, zdobycie przez kolejną grupę farmaceutów praktycznej, klinicznej wiedzy, jest bez wątpienia bardzo cenne i niewątpliwie przyczyni się do dynamiczniejszego rozwoju tej dziedziny farmacji w naszym kraju.

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie: https://www.nia.org.pl/staze-dla-farmaceutow/ oraz na www.nia.org.pl

 Elżbieta Piotrowska-Rutkowska Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej