Pomoc dla mieszkańców Ukrainy

Pomoc dla mieszkańców Ukrainy

Szanowne Koleżanki i Koledzy Farmaceuci

W dniu 24 lutego 2022 r. rozpoczęta została inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Zaatakowany został suwerenny i wolny kraj, nasz sąsiad. Wielu jego obywateli już dziś mieszka, pracuje, żyje pośród nas – pozostawiając często w ojczyźnie swoje rodziny, bliskich i przyjaciół. Wielu związało na stałe swą przyszłość z Polską. Dramat społeczeństwa ukraińskiego, który z dnia na dzień stanął przed obliczem wojny, nie może spotkać się z naszą obojętnością. W poczuciu solidarności z wszystkimi pokrzywdzonymi działaniami wojennymi obywatelami Ukrainy Dolnośląska Okręgowa Izba Aptekarska we Wrocławiu ogłasza zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów. Zachęcamy wszystkich aptekarzy do włączenia się i przygotowania stanowisk oraz informacji o zbiórce.

 

Zbieramy:

  • Artykuły żywnościowe z długim terminem ważności (makaron, ryż, konserwy, etc.),

  • Środki higieny osobistej (pasty do zębów, bielizna, pieluchy, etc.)

  • Środki opatrunkowe (apteczki, bandaże, plastry, środki dezynfekcyjne),

  • Koce, śpiwory, świece, baterie, zapalniczki,

Zebrane produkty w kartonach proszę przekazywać od poniedziałku 28.02.22 r. do biura Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej we Wrocławiu, przy al. Matejki 6 w godzinach 8 – 16, najszybciej jak to jest możliwe. Jeżeli mają Państwo możliwość odbioru darów z okolicznych aptek z województwa i dostarczenie ich do Wrocławia prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy z biurem izby.

Zachęcamy również do włączania się w lokalne akcje pomocy w Waszych miastach i dostarczanie zebranych produktów bezpośrednio lokalnym organizacjom humanitarnym.

Produkty będą przekazane przez Dolnośląską Izbę Aptekarską dla mieszkańców Lwowa poprzez „Pomoc dla Ukrainy” organizowaną pod patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia oraz Metropolity Wrocławskiego.

Z góry dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

 

Izba nie zbiera środków finansowych, bardzo dziękujemy za chęć pomocy, ale prosimy o nie wpłacanie na konto izby darowizn w tym zakresie.

Prosimy o przekazywanie tych kwot na sprawdzone organizacje humanitarne oraz zbiórki organizowane przez lokalne samorządy.

W imieniu Okręgowej Rady Aptekarskiej DIA we Wrocławiu

Prezes ORA DIA

Mgr farm. Marcin Repelewicz

Pliki do pobrania