Prośba o pomoc i wsparcie dla farmaceutki

Prośba o pomoc i wsparcie dla farmaceutki

Drogie Koleżanki i Koledzy,

 

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie i pomoc dla naszej koleżanki mgr farm. Doroty Paszkiewicz, która walczy z chorobą nowotworową.

Szczegóły oraz link do zbiórki poniżej:

https://skarbonka.alivia.org.pl/dorota-paszkiewicz

 


Witam!

Nazywam się Agnieszka Stankiewicz. Jestem magistrem farmacji członkiem Okręgowej Rady Lubuskie Izby Aptekarskiej, członek komisji ds. Opieki Farmaceutycznej przy NIA, aktywnym działaczem na rzecz promocji naszego zawodu.

 

Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą. Moja koleżanka – Dorota Paszkiewicz, farmaceutka, członek Lubuskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, w czerwcu 2020 roku dowiedziała się że ma nowotwór – inwazyjny, zrazikowy rak piersi z nadekspresją receptora HER2+. W styczniu przeszła operację mastektomii radykalnej i właśnie wróciła do domu po miesięcznej radioterapii.  Po operacji okazało się, że nie doszło do całkowitej remisji patologicznej, co niestety nie jest korzystnym czynnikiem rokowniczym. Żeby poprawić rokowania na przyszłość, lekarz zaproponował leczenie lekiem  KADCYLA. Niestety, lek ten nie jest refundowany w Polsce w takim przypadku jak przypadek Pani DorotyKoszt leczenia to ponad 100 000 zł.

 

Pani Dorota to wspaniała osoba, dobra, zawsze dbająca o innych, to wzór do naśladowania (piszę to, jako jej młodsza koleżanka). Jej historia chwyta za serce, ponieważ pomimo choroby Pani Dorota nie straciła zapału oraz pasji z jaką zawsze podchodziła do pracy.

Proszę Państwa o rozpromowanie informacji o zbiórce wśród członków Państwa Izby. Sprawa dotyczy farmaceutki – “jednej spośród nas”- na którą czeka jeszcze w życiu tyle wspaniałych chwil, a której możemy wspólnie poprawić rokowania i jakość życia umożliwiając Jej dostęp do nowoczesnej terapii.

Szczegóły oraz link do zbiórki poniżej:

https://skarbonka.alivia.org.pl/dorota-paszkiewicz

Wpłata może być anonimowa – wystarczy tylko wpisać adres mailowy. Uzupełniając wszystkie dane, można poprosić fundację o wystawienie faktury.

 

z wyrazami szacunku,

Agnieszka Stankiewicz