Przypomnienie DOW NFZ ws. włączenia podwójnej autoryzacji 2FA w portalach NFZ

Przypomnienie DOW NFZ ws. włączenia podwójnej autoryzacji 2FA w portalach NFZ

Szanowni Państwo,

W systemie Narodowego Funduszu zdrowia zastosowano uwierzytelnianie dwuskładnikowe, czyli składające się z hasła (jak do tej pory) i z systemu jednorazowych kodów wysyłanych na urządzenie świadczeniodawcy np. na telefon komórkowy.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (często skracane do 2FA) zapewnia „podwójne sprawdzanie”, że naprawdę jesteś osobą, za którą się podajesz.  Sposób ten jest dostępny w większości usług online, takich jak bankowość, poczta e-mail lub media społecznościowe. Podczas konfigurowania 2FA usługa poprosi Cię o podanie „drugiego składnika”, do którego masz dostęp tylko Ty. Drugim składnikiem mogą być różne rzeczy – może to być kod wysyłany do Ciebie SMS-em lub utworzony przez aplikację zainstalowaną na Twoim urządzeniu mobilnym. Może to być wcześniej wygenerowana lista kodów, którą trzymasz w bezpiecznym miejscu.

DOW NFZ informuje:

Od dnia 11 czerwca 2024 dla wszystkich operatorów logujących się do Portalu Świadczeniodawcy i Portalu Personelu będzie wymagane wykorzystywanie mechanizmu dwuskładnikowej autoryzacji (MFA). Konta bez włączonego MFA nie będą miały możliwości pracy na portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami zawartymi w komunikatach zamieszczonych w Portalu Świadczeniodawcy i Portalu Personelu oraz włączenie usługi, celem uniknięcia problemów z logowaniem się od 11 czerwca 2024 r.

Wsparciem służą pracownicy DOW NFZ pod numerem telefonu: 71 797 94 00.

 

Dolnośląska Izba Aptekarska we Wrocławiu 

 

Źródło: https://nfz-wroclaw.pl/default2.aspx?obj=47410%3b47424&des=1%3b2&eev=2&eev=2#