Szukamy wolontariuszy do punktu pomocy farmaceutycznej we Wrocławiu

Szukamy wolontariuszy do punktu pomocy farmaceutycznej we Wrocławiu

Szanowni Państwo,

Dolnośląska Izba Aptekarska wraz z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim uruchomiła we Wrocławiu punkt pomocy farmaceutycznej dla uchodźców. Jako specjaliści od produktów leczniczych możemy realnie pomóc w obecnej, bardzo trudnej sytuacji tych ludzi. Wielu uchodźców jest pozbawionych leków niezbędnych do swoich terapii, brakuje im informacji o tym jakie leki występują w Polsce, ale przede wszystkim brakuje im wiedzy w jaki sposób mogą uzyskać pomoc w polskim systemie ochrony zdrowia.

Punkt pomocy znajduje się we Wrocławiu przy punkcie recepcyjnym Ul. Wittiga 4, Budynek T16.

W tym miejscu kierujemy prośbę do wszystkich farmaceutów dobrej woli, którzy chcieliby wspomóc jako wolontariusze działanie tego miejsca oraz pomóc potrzebującym uchodźcom w pierwszym kontakcie z polskim systemem ochrony zdrowia, o zgłaszanie się poprzez poniższy formularz kontaktowy do DIA. Zebrane informacje zostaną przekazane koordynatorom projektu, którzy będą kontaktować się z Państwem w celu uzgodnienia szczegółów wsparcia.

Punkt na Wittiga ciągle działa, pomógł już bardzo wielu osobom. Za co serdecznie dziękujemy naszym koleżankom i kolegom.

Formularz zgłoszeniowy:

LINK

Dolnośląska Izba Aptekarska we Wrocławiu