Informacja dla pracowników aptek – gdzie można zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19.

Informacja dla pracowników aptek – gdzie można zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19.

Szanowni Państwo,

Rząd przyjął Narodowy Program Szczepień, opublikowana została lista tzw. szpitali węzłowych – w których można zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19. Wszelkie informacje pojawiające się na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia, NFZ i innych stronach rządowych – aktualizujemy i zamieszczamy na bieżąco na naszej stronie internetowej.

  • Termin zapisów na szczepienia przeciw COVID-19 upływa 20 grudnia 2020. Niektóre szpitale skróciły termin zgłoszeń do 18 grudnia 2020.
  • Na szczepienia można zapisywać wszystkich pracowników aptek – zarówno personel fachowy jak i personel pomocniczy.
  • Przyjmowanie zgłoszeń na szczepienie może odbywać się w każdym szpitalu w odmienny sposób. Zamieszczamy załącznik – tabelę z listą szpitali węzłowych woj. dolnośląskiego i danymi kontaktowymi – na podstawie informacji z NFZ. Proszę w sprawie szczepień każdorazowo kontaktować się ze szpitalem węzłowym, w którym planujecie Państwo zaszczepić siebie lub personel apteki.
  • Aby zapisać się na szczepienie należy wysłać wypełnione zgłoszenie – zawierające : pesel, imię i nazwisko, nazwę świadczeniodawcy, informacje na temat pracownika : medyczny lub niemedyczny oraz nr telefonu do pracownika, a także wypełnioną zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zgłoszenie i zgodę należy pobrać ze strony internetowej szpitala węzłowego a następnie po uzupełnieniu przesłać drogą mailową do szpitala. W każdym szpitalu sposób przesyłania zgłoszeń może odbywać się w inny sposób.
  • na podany w zgłoszeniu numer PESEL zostanie wysłane e-skierowanie widoczne na koncie IKP

 

Załącznik : lista szpitali węzłowych woj. dolnośląskiego Szpitale_węzłoweDŚl

 

Dolnośląska Izba Aptekarska we Wrocławiu

Pliki do pobrania