Uwaga! Zmiana terminów szczepień przeciwko COVID-19 – informuje Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu

Uwaga! Zmiana terminów szczepień przeciwko COVID-19 – informuje Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu

Zmiana terminów szczepień przeciwko COVID-19

Informujemy Państwa, że z przyczyn od nas od niezależnych, od niedzieli (17 stycznia) jesteśmy zmuszeni częściowo ograniczyć liczbę szczepień przeciwko COVID-19, prowadzoną w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

Wszystkie osoby z tzw. grupy zero, które miały na najbliższy tydzień wyznaczony pierwszy termin szczepienia, serdecznie przepraszamy za niedogodności i zapewniamy, że możliwie najszybciej skontaktujemy się z Państwem telefonicznie, aby ustalić nowy termin wizyty w punkcie szczepień Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

W najbliższym tygodniu w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu zostaną zaszczepione jedynie osoby, które mają zaplanowane podanie drugiej dawki preparatu oraz podopieczni domów pomocy społecznej. Na prośbę Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych przekładamy natomiast na inny termin szczepienia osób z tzw. grupy zero, które miały przyjąć pierwszą dawkę. Wynika to z ogłoszonego w piątek przez firmę Pfizer tymczasowego zmniejszenia o niemal połowę dostaw preparatu do Unii Europejskiej z powodu problemów produkcyjnych.

– Nie otrzymaliśmy od firmy Pfizer nowego harmonogramu dostaw, dzięki któremu moglibyśmy odpowiedzialnie zaplanować realizację Narodowego Programu Szczepień, dlatego jesteśmy zmuszeni wstrzymać transport preparatu dla pracowników placówek ochrony zdrowia – powiedział w sobotę Michał Dworczyk, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zgodnie z zapowiedziami firmy Pfizer zmniejszone dostawy mają potrać do 25 stycznia. W poniedziałek szpital ma otrzymać dodatkowe informacje na temat dostępności szczepionek, które pozwolą złożyć zamówienie na preparat i zaplanować dalsze działania.

Prosimy śledzić naszą stronę internetową, na której na bieżąco informujemy Państwa o akcji szczepień w USK.