Ważna informacja centrali NFZ: od 1 stycznia 2023 roku Narodowy Fundusz Zdrowia będzie nadal płacił za podanie szczepionki przeciw grypie.

Ważna informacja centrali NFZ: od 1 stycznia 2023 roku Narodowy Fundusz Zdrowia będzie nadal płacił za podanie szczepionki przeciw grypie.

Szanowni Państwo, 

Centrala NFZ poinformowała, że od 1 stycznia 2023 roku Narodowy Fundusz Zdrowia będzie nadal płacił za podanie szczepionki przeciw grypie.

Od 1 stycznia 2023 roku Narodowy Fundusz Zdrowia będzie nadal finansował szczepienia przeciw grypie.

Za każde podanie szczepionki przeciw grypie NFZ zapłaci 21,83 zł. Stawkę wyliczyła Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Koszt obejmuje:

–   kwalifikację do szczepienia

–   podanie szczepionki przez osobę uprawnioną.

Środki na usługę szczepienia przeciw grypie pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Finansowanie potrwa do końca marca 2023 r.

WAŻNE!

Kontynuacja finansowania szczepień przeciw grypie nie powoduje żadnych zmian dla placówek medycznych i aptek, które do tej pory wykonywały szczepienia i znajdują się w „Wykazie podmiotów udzielających świadczeń w związku z przeciwdziałaniem COVID-19”.

W przypadku szczepień przeciw grypie i przeciw COVID-19 pozostają w mocy przepisy Zarządzenia Prezesa NFZ nr 118/2022/DSOZ.

Mapa dostępnych punktów szczepień jest pod linkiem: najbliższy punkt szczepień przeciw grypie

Źródło: https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/szczepienia-przeciw-grypie-w-2023-roku-znajdz-najblizszy-punkt-szczepien,8316.html