Zaproszenie do udziału w corocznych testach funkcjonalnych e-recepty transgranicznej

Zaproszenie do udziału w corocznych testach funkcjonalnych e-recepty transgranicznej

Szanowni Państwo,

Funkcjonalne testy e-recepty transgranicznej

Centrum e-Zdrowia zaprasza Farmaceutów do udziału w funkcjonalnych testach e-recepty transgranicznej – zmiany dla Wave 6.

Testy odbędą się w dniach 27-31 marca oraz 3-7 kwietnia 2023r. Testy funkcjonalne zakładają przetestowanie zmian wynikających z przyrostowych wymagań Komisji Europejskiej. W tym roku zakres testów dotyczy wymagań dla Wave 6, a więc zmian, które obowiązywać będą od listopada 2023 r. Testy funkcjonalne będą wyglądać analogicznie, jak w roku ubiegłym. Funkcjonalny zakres testów nie zmienia się.

W związku z uruchomieniem realizacji e-recept transgranicznych we wrześniu 2022 roku udział w testach PPT jest świetną okazją, by zapoznać się z działaniem usługi.

Czego będę potrzebować?

Do udziału w testach potrzebne są:

  1. komputer ze stabilnym łączem Internetowym,

  2. głośniki i mikrofon, bądź słuchawki,

  3. dostępność i pełna dyspozycyjność w wybranym dniu w godzinach 8-17,

  4. chęć udziału.

Do udziału w testach nie potrzebujecie Państwo komputera podłączonego do Systemu P1. Wystarczy komputer podłączony do Internetu.

Każdego dnia odbywać się będzie jeden test z jednym krajem. Test trwać może do kilku godzin, dlatego prosimy o zarezerwowanie czasu w godzinach 8-17 i pełną dyspozycyjność w tym czasie.

Na czym polegać będzie udział w testach?

Udział w teście polega na udziale w wideorozmowie z testerami, którzy udostępniają Państwu ekran swojego komputera. Zadaniem Farmaceuty jest ocena czytelności i poprawności wyświetlanych informacji. Tester może poprosić Farmaceutę o wskazanie produktu z rejestru leków, aby w konsekwencji wybrać wskazany przez Farmaceutę produkt i zrealizować testową e-receptę.

Jak mogę zgłosić chęć udziału?

Osoby zainteresowane zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres e-mail: pl-ncp-dev@cez.gov.pl. Prosimy o przesłanie imienia i nazwiska, numeru telefonu oraz adresu mailowego, jeśli inny niż nadawcy wiadomości.

W razie wszelkich pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Uwaga

Centrum e-Zdrowia zastrzega, że zgłoszenie chęci udziału w testach nie jest jednoznaczne z gwarancją udziału.

Zapis na kolejne dni testów i możliwość wybrania preferowanego terminu zależy od kolejności zgłoszeń i dostępności wybranego terminu. Zrobimy co w naszej mocy, aby udostępnić Państwu preferowany przez Państwa termin.

Źródło: https://ezdrowie.gov.pl/portal/artykul/zaproszenie-do-udzialu-w-corocznych-testach-funkcjonalnych-e-recepty-transgranicznej-2023