Zbiórka charytatywna – pomóżmy córeczce pracownicy apteki

Zbiórka charytatywna – pomóżmy córeczce pracownicy apteki

Rodzice 16-miesięcznej Amelki ze Strzegomia apelują o pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie ich córki, u której stwierdzono SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Szansą dla dziewczynki jest bardzo kosztowna terapia genowa.

Amelka urodziła się bez żadnych komplikacji, jednak miała obniżone napięcie mięśniowe. Była kontrolowana przez neurologów, którzy nie widzieli nic niepokojącego. Na całe szczęście trafiliśmy na fizjoterapeutkę, która zasugerowała nam, że to może być SMA – wyjaśniają rodzice dziewczynki. – Kilka dni temu przyszła do nas wiadomość, że nasza kochana córeczka ma SMA. Nieleczona, choroba ta prowadzi do śmierci dziecka, dlatego musimy walczyć o Amelkę i o jej przyszłość – podkreślają.

Ratunek może przynieść kosztowna terapia genowa. – Niestety, Amelka waży 10 kg a terapię można wykonać do momentu, gdy dziecko waży mniej niż 13,5 kg. Prosimy, wręcz błagamy, o każda złotówkę i chęć pomocy. Bez waszej pomocy nie damy rady i będziemy musieli patrzeć na cierpienie naszej malej córeczki! – apelują rodzice. Jak zaznaczają, mają oni nadzieję, że zbiórka i samo leczenie zakończy się sukcesem, jednak w najgorszym razie zebrane środki trafią na rehabilitację i zakup sprzętu dla Amelki.

Zbiórka charytatywna dla Amelii Gmyrek – córeczki technika farmaceutycznego – pracownicy apteki w Strzegomiu.

Link do zbiórki : https://www.siepomaga.pl/amelka-sma

Link do zbiórki : https://pomagam.pl/amelkabiedroneczka

Link do licytacji na Fb : https://www.facebook.com/groups/2821098128170742/

 

Dolnośląska Izba Aptekarska we Wrocławiu