Informacja dla pacjentów aptek dotycząca testowania w aptekach w kierunku Covid-19

Informacja dla pacjentów aptek dotycząca testowania w aptekach w kierunku Covid-19

Szanowni Państwo,

W związku z licznymi wątpliwościami dotyczącymi zasad przeprowadzania testów w kierunku COVID-19 w aptekach informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia  z dnia 21 stycznia 2022 r. w sprawie wykazu badań diagnostycznych, które mogą być wykonywane przez farmaceutę (Dz. U. 2022r, poz. 153), od 27 stycznia br. farmaceuci, którzy nabyli stosowne uprawnienia, będą mogli wykonywać m.in. testy antygenowe w kierunku SARS-CoV-2.

Na podstawie informacji z resortu zdrowia, uprzejmie informujemy, że wykonywanie testów w kierunku COVID-19 będzie przeprowadzane w aptece przez farmaceutę bezpłatnie (świadczenie jest refundowane przez NFZ).

Testowanie pacjentów przez farmaceutów w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2, będzie możliwe wyłącznie w aptekach ogólnodostępnych, które spełnią określone wymogi sanitarno-epidemiologiczne i zgłoszą swój udział w programie.

W dalszym ciągu będzie istnieć możliwość zakupu testów w kierunku COVID-19 w aptece i przeprowadzenie samokontroli w warunkach domowych.

 

Z poważaniem,

mgr farm. Marcin Repelewicz

Prezes ORA DIA we Wrocławiu