Uznanie kwalifikacji zawodowych i wydanie PWZ w Meklemburgii – Pomorzu Przednim

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi uznawania kwalifikacji zawodowych farmaceutów na terenie Niemiec przedstawiamy w załączniku instrukcję dotyczącą trybu postępowania dla aptekarzy starających się o uznanie kwalifikacji zawodowych i wydanie Prawa Wykonywania Zawodu na obszarze Meklemburgii – Pomorza Przedniego (Mecklenburg – Vorpommern) w północnych Niemczech.

Instrukcja w załączniku zawiera ogólne uwagi dotyczące trybu postępowania oraz wykaz niezbędnych dokumentów, które trzeba przedstawić i wymagania dotyczące ich przetłumaczenia na język niemiecki.

Urząd do Spraw Zdrowia i Opieki Społecznej (Landesamt für Gesundheit und Soziales) dla kraju związkowego Meklemburgia – Pomorze Przednie znajduje się w mieście Rostock i jest on właściwy dla uznania kwalifikacji zawodowych farmaceutów.

Poniżej podaję link do strony internetowej tego urzędu:

http://www.lagus.mv-regierung.de/cms2/LAGuS_prod/LAGuS/de/ges/Landespruefungsamt_fuer_Heilberufe_(LPH)/index.jsp

oraz dane kontaktowe:

Landesamt für Gesundheit und Soziales

Landesprüfungsamt für Heilberufe

Erich-Schlesinger-Str. 35

18059 Rostock

 

Telefon: 0381-331 59000

Fax: 0381-331 59044

E-Mail: poststelle.lph@lagus.mv-regierung.de

 

Sprechzeiten

Dienstag 09.00 Uhr – 12.00 Uhr und 14.00 Uhr – 17.00 Uhr

Donnerstag 09.00 Uhr – 12.00 Uhr und 13.00 Uhr – 15.30 Uhr

Uznanie kwalifikacji zawodowych jest warunkiem koniecznym do wydania Prawa Wykonywania Zawodu. Tylko w wyjątkowych przypadkach może zostać wydane zezwolenie na czas określony.

Tryb postępowania w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych w pozostałych krajach związkowych Niemiec jest analogiczny.

Prezes ORA DIA

mgr Piotr Bohater

Pliki do pobrania