Kursy dla farmaceutów – AKTUALIZACJA 03.11.2022

Kursy dla farmaceutów – AKTUALIZACJA 03.11.2022

Szanowni Państwo

 

Wspólna inicjatywa Studium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej we Wrocławiu obejmująca przygotowanie cyklu 3 kursów w ramach doskonalenia zawodowego farmaceutów z obszaru świadczenia opieki farmaceutycznej spotkała się z Państwa bardzo dużym zainteresowaniem. Jest to dla nas wyraz zaufania i niezwykła motywacja do dalszego rozwoju przedsięwzięcia.

Aktualnie zaplanowane miejsca dla 3 terminów kursu pierwszego: Prowadzenie konsultacji farmaceutycznej. Przeprowadzanie wywiadu farmaceutycznego, zostały już wykorzystane. Jednak wciąż przyjmujemy Państwa zgłoszenia. To pozwoli nam w pierwszej kolejności poinformować wszystkich zainteresowanych farmaceutów o nowych miejscach, po utworzeniu kolejnych grup szkoleniowych, którzy na tym etapie się nie zakwalifikowali. W najbliższym czasie planujemy przedstawienie dodatkowych terminów kursów doskonalących.

Miło nam także poinformować, że nasza inicjatywa zyskała także wsparcie partnerskie Rzecznika zawodu farmaceuty Grupy NEUCA.

Serdecznie zapraszamy Państwa do monitorowanie bieżących informacji w tym zakresie na stronie DIA i w mediach społecznościowych. W najbliższym czasie przedstawimy także harmonogram dwóch kolejnych, zaplanowanych kursów obejmujących: Przegląd lekowy wraz z dokumentowaniem oraz trzeci kurs obejmujący: Badania diagnostyczne w profilaktyce i monitorowaniu w praktyce farmaceutycznej. Cykl tych trzech komplementarnych kursów będzie zapewniał aktualizację kompleksowej wiedzy praktycznej w celu świadczenia opieki farmaceutycznej. Przypominamy, że każdy kurs trwa 16 godzin dydaktycznych, w tym 8 godzin on-line (dwa piątki po południu) oraz 8 godzin stacjonarnie (jedna sobota). Każdy kurs zakończony będzie testem, sprawdzającym wiedzę oraz wydaniem zaświadczenie potwierdzającym każdorazowo uzyskanie 16 pkt w ramach doskonalenia zawodowego. Odpłatność za każdy kurs dla farmaceuty wyniesie 160 zł.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału!

 

 

Z wyrazami szacunku.

mgr farm. Marcin Repelewicz – prezes Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej we Wrocławiu

dr n. farm. Artur Owczarek – kierownik Studium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego UMW

 


Link do zapisów na kursy: ZAPISY