XI Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy

XI Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy

Szanowni Państwo,

Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie organizuje w dniach 25-28.08.2022 rXI Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy. Regaty odbędą się w Imionku koło Pisza w Ośrodku Żeglarskim Wrota Mazur, nad jeziorem Roś. Gospodarzem regat będzie firma Everest 6 Sp. z o.o. Miasteczko Żeglarskie Wrota Mazur. Przewidujemy start około 25 jachtów.

Zapraszamy wszystkie Okręgowe Izby Aptekarskie do wystawienia swoich załóg. Obsada jachtów od 4 do max 5 osób. Na każdym jachcie wymagana obecność co najmniej 2 farmaceutów, przy czym jeden z nich musi posiadać uprawnienia (patent sternika). Startujemy i walczymy w trzech kategoriach: o puchar Prezesa NRA, o puchar Prezesa OIA w Olsztynie i o statuetkę Najlepszego Sternika (Skipera) regat. Dodatkowo zostaną przydzielone inne nagrody, takie jak: Najlepszego Nawigatora regat w biegu długim, nagroda ufundowana tradycyjnie przez Aptekarza Polskiego, Najlepszej Sterniczki/Sternika regat, Najmłodszego Uczestnika regat, nagrodę Fair Play, jak również okolicznościowe wyróżnienia dla najbardziej farmaceutycznej załogi, czy dla najbardziej roztańczonej załogi.

W tym roku po raz kolejny dopuszczamy do rywalizacji poza klasyfikacją główną załogi firm farmaceutycznych, które będą sklasyfikowane w swojej kategorii pod nazwą: V Mistrzostwa Firm Farmaceutycznych oraz oczywiście studentów farmacji. Uczestnictwa załóg firm farmaceutycznych oraz studentów farmacji w regatach zostały ujęte w regulaminie regat na zasadach określonych przez organizatora.

Koszty pobytu pokrywa każdy uczestnik osobiście. Zachęcamy Izby Aptekarskie do wsparcia uczestnictwa swoich żeglarzy w czasie regat ( np. czarter jachtów).

Dodatkową atrakcją w tym roku będzie możliwość zdobycia uprawnień sternika motorowodnego, po wcześniejszym ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu w czasie regat.

Tradycyjnie również odbędzie się Walne Zebranie sprawozdawcze Klubu Żeglarskiego „APTEKARZ”.

Zapraszamy do udziału w regatach wszystkich żeglarzy aptekarzy i sympatyków żeglarstwa oraz sympatyków aptekarstwa. Zapraszamy do wspólnej zabawy i śpiewania szant.

Dla kibiców i sympatyków zostanie zorganizowany specjalny statek, aby umożliwić Państwu obserwację regat z bliskiej odległości.

Szczegółowe koszty pobytu uczestników ogłosimy na stronie internetowej naszej izby oraz na stronie naszego Klubu Żeglarskiego „APTEKARZ”.

 

Prezes OIA Olsztyn

Magdalena Stankiewicz

V/ce Prezes OIA Olsztyn

Komandor K.Ż. Aptekarz Roman Jan Grzechnik